Impuls ENERGI

To dla nas ważny moment - ENERGA została sponsorem Bałtyku AP i otrzymała tytuł Mecenasa Głównego naszej akademii.

Mimo pandemii rok 2021 dobrze się zapowiada i dobrze się dla nas rozpoczął. Mamy przyjemność poinformować, że otrzymaliśmy wsparcie jednej z czterech największych spółek energetycznych w Polsce i jednego z największych pracodawców na Pomorzu. Dzięki niemu powiększony budżet AP stworzy nam możliwości dalszego rozwoju i wzbogacenia procesu szkoleniowego. Całe przedsięwzięcie jest wspierane przez ENERGĘ SA w ramach realizacji Strategii CSR Grupy Energa.

ENERGA SA z grupy Orlen to m.in. sponsor cyklicznego i ogólnopolskiego programu Drużyna Energii (pierwszą edycją wygrała SP 6 na Obłużu, z którą ściśle współpracujemy), od trzech lat wspiera reprezentację Polski piłkarzy grających w Amp Futbol Polska, jest sponsorem strategicznym polskiej koszykówki, w 2019 r. była mecenasem piłkarskich VII MŚ Dzieci z Domów Dziecka, w ubiegłym roku - Oficjalnym Sponsorem Tour de Pologne. O zaangażowaniu naszego mecenasa w sport profesjonalny, amatorski i młodzieżowy można by długo pisać. Znak Energi od ponad roku jest widoczny na koszulkach III-ligowej drużyny Bałtyku.

- Współpraca z Energą SA jest dla nas impulsem do dalszych działań, dużo się w klubie zmieniło w ostatnich latach, liczba trenującej młodzieży regularnie rośnie i nowy sponsor pozwoli nam utrzymać trend wzrostowy. Znak Energi na koszulkach młodych bałtykowców traktujemy i jako prestiż, i jako wyróżnienie, i jako zobowiązanie - skomentował podpisanie umowy Mariusz Puchalski, prezes Bałtyku AP. Wszyscy w klubie mamy nadzieję na długofalową współpracę.