Podsumowanie turnieju Deyna Cup junior 2017

W dniach 25-28.08.2016 na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 w Starogardzie Gdańskim, odbędzie się IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Polpharma Deyna Cup Junior 2016”. Po raz pierwszy i na pewno nie ostatni braliśmy udział w tak świetnych zawodach o randze międzynarodowej. Przebieg zawodów wyglądał następująco:

Piątek, faza grupowa. 25-08-2017r.
W pierwszym meczu w Turnieju Deyna Cup 2017 remisujemy z drużyną z Girionys Kowno 1:1. Bramka Tomek Marasek #18. Drugi mecz po bramkach Stasia Kiepuszewskiego #9, Nikodema Superson #8 i Stasia Charamsa #39 wygrywamy z drużyną Supernova 3:0!!!! Trzeci mecz wygrywamy z gospodarzem Beniaminkiem 03 Starogard Gdański 2:0. Bramki 2 x  Patryk Leszczyński.Ostatni 4 mecz grupowy (czekaliśmy na to od rana) – derby Gdyni z Arka. Po ciężkim meczu od stanu 2:4 doprowadzamy do remisu i ostatecznie wygrywamy 5:4. Kto rządzi w Gdyni? BAŁTYK!!!!! Po piątkowych meczach grupowych turnieju Deyna Cup w którym po dobrej grze zajęliśmy 1 miejsce w grupie A pewnie awansujemy do dalszych zmagań w Grupie Złotej. Już wiemy, że w stawce 20 zespołów w końcowej klasyfikacji zajmiemy wyższe miejsce niż ubiegłoroczny zwycięzca Escola Varsovia czy też Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin i kilka innych renomowanych klubów. Sobotnio-niedzielne zmagania możemy nazwać swoistą wisienką na torcie. W meczach o miejsca 1-8 zmierzymy się bezpośrednio: w sobotę z: Arka Gdynia, Borussia Dortmund i WKS Śląsk Wrocław SA oraz w niedzielę z: Galatasaray Stambuł, Jagiellonia Białystok, Feyenord Rotterdam i Lech Poznań. Czekają nas więc niebywałe emocje i wspaniała lekcja futbolu z czołowymi drużynami polskiej LOTTO Ekstraklasa a także całej Europy.

Sobota Grupa Złota 26-08-2017r.
Pierwszy mecz i kolejne derby z Arka Gdynia... Mimo prowadzenia 2:0 po bramkach Stasia Kiepuszewskiego remisujemy 2:2 i zdobywamy 1 punkt w fazie finałowej, a dodatkowo dalej jakby nie było rządzimy w Gdyni. Po 1 kolejce jesteśmy współliderami bo w innych meczach zanotowano same remisy. Drugi mecz Grupy Złotej gramy z Borussia Dortmund - BVB. Przeciwnicy z wyższej półki pokazali klasę i wygrali z nami 4:1. Mimo porażki pokazaliśmy ambicję i duże zaangażowanie. Brawo za walkę!!! Możemy pochwalić się strzeleniem pierwszego gola w historii Bałtyku drużynie Borussia Dortmund - BVB!!!!!!!!!!!!!!!!
W trzecim meczu kolejną lekcję futbolu otrzymaliśmy od Śląska Wrocław, którzy wygrywają z nami 4:1. Przed nami w niedziele jeszcze 4 mecze z topowymi drużynami.

Niedziela Grupa Złota 27-08-2017r.
Niestety... Ta ostania niedziela.... – 3 dzień turnieju i przegrywamy wszystkie mecze z przeciwnikami z tzw.„ górnej półki” Galatasaray Stambul 1:4, Jagiellonia Białystok 0:1, Feyenoord Rotterdam 0:3, Lech Poznań 0:7. Nie załamujemy się i jesteśmy w dobrych humorach.
Podsumowując po 3 dniowym turnieju zajmuje świetne 7 miejsce na 20 zespołów w międzynarodowym turnieju Deyna Cup 2007. Zwycięzcą turnieju Lech Poznań, który pokonał drugi WKS Śląsk Wrocław SA oraz trzecią Borussia Dortmund. Jedynie lepszym bilansem bezpośrednich spotkań. W klasyfikacji końcowej, za nami uplasowały się takie ekipy jak Arka Gdynia, Lechia Gdańsk czy Zagłębie Lubin. Brawo zespół, Brawo trener!

"Sam udział w takich zawodach to mega sukces:) Ogromne brawa i gratulacje dla chłopaków za super występ w turnieju tej rangi I niezapomniane przeżycie oraz doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości:) Podziękowania także dla rodziców za zaangażowanie, doping..." – krótko kwituje trener Bartosz Mierzejewski, który z dnia na dzień powoli staje się Jurgen Kloop'em

Powiązana galeria: